Nogi do stołów – w jaki sposób wybrać idealne?

Nogi do stołów nadają meblom niezrównany design i podkreśla wszystkie widoczne zalety. Nowoczesne nogi do blatów mają szeroki zakres. Każdego roku pojawiają się nowe i nietypowe modele. Dla projektantów nie ma ograniczeń, co do rozwoju podstaw do stołów. Dzisiaj nogi do stołów można kupić osobno od stołu. Dzięki temu można wybrać najbardziej lubianą bazę, która pasuje do ogólnego wnętrza pokoju.

Jak wybrać nogi do stołu ze względu na materiał użyty do produkcji?

Wiele osób wybiera podstawy do stołu w oparciu o materiał produkcji tej bazy. Najczęstsze materiały, z których wykonane są podpory, to:

  • Drewno. Ten materiał doskonale nadaje się do szklanych i drewnianych blatów. Do produkcji takich nóg do stołów wykorzystuje się takie gatunki drewna jak: dąb, orzech, olchę. Nogi te idealnie pasują do wnętrza, ale nie mają wysokiej wytrzymałości.
  • Plastikowe. Materiał wyróżnia się zarówno ekonomicznością, jak i niską wagą. Pod względem wytrzymałości jest gorszy od drewna, dlatego nie jest tak bardzo pożądany.
  • Metal. Dziś najczęściej spotykanym metalem, z którego wykonana jest podstawa stołu, jest chrom. Do produkcji stosuje się rury stalowe o różnych przekrojach. Często stosuje się stal nierdzewną, ale ten materiał jest droższy i dlatego nie jest dostępny dla wszystkich. Dzisiaj można wybrać dowolny kolor podstawy do stołu. Dzięki lakierowaniu proszkowemu metalowa podstawa może służyć przez długi czas i nie ulega korozji. Metal jest bardzo trwały, dlatego służy do podparcia dużych stołów.

Najczęściej wybierane nogi do stołów

Podstawa do stołu jest wybierana w zależności od tego, do którego stołu będzie używana, a także, w jakich warunkach zostanie zainstalowana. Nowoczesne podpory wyróżniają się ciekawym designem, wysoką wytrzymałością, a także odpornością na czynniki zewnętrzne. Z prezentowanego asortymentu podpór można wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla klasycznego lub indywidualnego stylu wnętrza: https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu. Są to podpory metalowe, które są bardzo popularne, a jednocześnie mogą być używane w dowolnym pomieszczeniu w każdych warunkach. Popularne są podstawy do stołu o bazie dolnej wykonanej ze stali nierdzewnej szczotkowanej lub polerowanej oraz kolumnie drewnianej. Ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na różnorodność wyboru metalowych podstaw do stołów.

Popularne modele nóg do stołów

Kształt nóg może być dowolny, prosty, zakrzywiony, w kształcie litery T, w kształcie litery K i tak dalej. Liczba nóg na blacie może wynosić od 1 do 4. Stół i krzesło mają jedną lub dwie nogi. Wsparcie z trzema nogami do stołu jest powszechne, takie modele u góry mają jedno połączenie, a u dołu są podzielone na trzy nogi. Meble z czterema nogami to klasyczna i rzadziej wykorzystywana opcja. Jeśli ktoś chce zmienić bazę dla stołu, może to łatwo zrobić. W takim przypadku ważne jest, aby wiedzieć, czy konstrukcja samego blatu pozwala na to.

Jeśli nadal ktoś decyduje się na zmianę wyglądu swojego stołu, zaleca się, aby zacząć od wymiany podstawy do stołu. Zakup podstawy do stołu jest znacznie tańszy i bardziej opłacalny niż zamiana stołu na nowy, a blat natychmiast zmieni swój wygląd na lepszy, a ogólne wnętrze pokoju się zmieni. W przypadku większego stołu (tradycyjnie większy kształt prostokąta) wymagane będą dwa lub więcej wsporników w zależności od zakresu lub wielkości, które powinny być obsługiwane.

Jeśli chce się kupić podstawę stołu? Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, na jakość i niezawodność projektu. Jako projekt najlepiej wybrać klasyczny model, który pasuje do każdego rodzaju blatu ( drewno, szkło i więcej). Ponadto produkt może być wykonany z drewna, szkła, stali, żeliwa, metalu. Kształt struktury może być różny – okrągły, półokrągły, kwadratowy, prostokątny itp. Podstawy są malowane proszkowo, chromowane lub inne powłoki dekoracyjne.

Wśród konsumentów bardzo popularne są metalowe modele podstaw różniące się od pozostałych: niezawodnością, trwałością i długim okresem użytkowania. Prawie każdy rodzaj blatu nadaje się do konstrukcji metalowych, niezależnie od materiału, z którego jest wykonany. Cylindryczne podstawy są preferowane przez miłośników klasycznego stylu.